BİZ KİMİZ ?

Filistin Vakfı; işgal altında olan Gazze başta olmak üzere Filistin’de insani yardım çalışmaları yürüten bağımsız, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Vakıf, Filistin’de yerlerinden edilmiş, ekonomik, sağlık, sosyal ve eğitim alanlarında yoksulluk çeken insanlara destek sağlama amacıyla insani yardım ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir. Resmi olarak 2016 yılında Türkiye’de kurulan Filistin Vakfı, kuruluşundan bu yana Filistin’de hayata geçirdiği projeleri geliştirerek sürdürülebilirliği sağlamayı hedeflemektedir.

 

MİSYON

İşgal altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan Filistin halkının ihtiyaçlarına yönelik projeler gerçekleştirerek onların yaşam koşullarını iyileştirmek

 

VİZYON

Filistin halkının insani, sosyal, kültürel ve toplumsal ihtiyaçlarını karşılayacak projeleri hayata geçirmek, var olan projelerin devamlılığını sağlamak ve ilgili alanlarda öncü bir vakıf olmak

 

DEĞERLER

 • Birlik ve beraberlik
 • Şeffaflık
 • Güven ve sorumluluk
 • Yenilik ve girişimcilik
 • Ortaklık

 

HEDEFLER

 • Filistin halkı için sürdürülebilirliği sağlayan insani yardım projeleri gerçekleştirmek
 • Maksimum finansal fayda elde etmek için bağışları işletmek ve yönetmek
 • Ayni ve mali olarak vakfın desteklenmesi için stratejik ortaklıklar kurmak
 • Bağış araçlarını çeşitlendirerek bağışçı sayısını artırmak
 • Sosyal sorumluluk projelerin ve programların takibini sağlayarak profesyonel hizmet vermek
 • Kültürel ve toplumsal faaliyetlerle bilinci ve etkileşimi artırmak

Bize Ulaşın
Bağış Kampanyaları

Yurtdışı Bağış Yapabilirsiniz

SSS

SIK SORULAN SORULAR

1. Yardım toplanan bölgelerde ihtiyaç kalmadığı durumlarda toplanan yardımları nasıl dağıtmaktasınız?

Vakfımıza ulaştırılan bağışlar ilgili faaliyet veya yardım için kullanılır. Savaş, Doğal afet vb durumların etkisinin ortadan kalkması, yardımın amacına uygun mağduriyetin giderilmiş olması gibi durumlarda vakfımız yapılan bağışı benzer özellikleri taşıyan başka bir faaliyet veya yardımda kullanır.

2. Ayni bağış kabul ediyor musunuz?

Kullanılmamış kıyafetler, beyaz eşya, mobilya, jeneratör, elektronik eşya, battaniye, çocuk bezi, paketlenmiş gıda yardımı gibi ayni yardımlarınızı kabul ediyoruz.

3. Bağışımı muhtaçlara nasıl ulaştırabilirim?

İHH İnsani Yardım Vakfı merkezine ve temsilciliklerine gelerek elden nakdi bağışta bulunabilirsiniz. Online bağış sistemini kullanarak internet üzerinden bağış yapabilirsiniz. Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz. Bağışınızı 1605451 numaralı posta çeki hesabına yatırabilirsiniz. 0212 631 21 21 numaralı telefondan günün her saati kredi kartınızla telefonla tuşlama yaparak (IVR sistemiyle) bağış yapabilirsiniz. 3072 hattına SMS göndererek 5TL, 4072 hattına SMS göndererek 28TL bağışlayabilirsiniz.

ORTAKLARIMIZ