Umut Kervanı  Vakfı'ndan Gazze'ye 6 milyon lira nakdi yardım

Umut Kervanı Vakfı'ndan Gazze'ye 6 milyon lira nakdi yardım

Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı, Filistin Vakfı aracılığı ile Gazze'ye 6 milyon 101 bin 500 lira nakdi yardım ulaştırdı.

Filistin Vakfı Genel Başkanı Zeki Abdullah İbrahim Ararawi, Umut Kervanı Genel Başkanı Cengiz Kurtalan'ı ziyaret ederek Gazze'de yaşanan son durum ve halkın ihtiyaçları ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

 

Yapılan görüşmede, devam eden saldırıların acı bilançosu, işgal rejiminin aralıksız devam eden katliamları ve Filistin direnişinin haklı mücadelesi konuşuldu.

 

Görüşme sonunda Umut Kervanı tarafından başlatılan "Gazze'ye Acil Yardım" çağrısı çerçevesinde hayırseverlerden gelen ve Gazze'ye ulaştırılan 6 milyon 101 bin 500 liralık nakdi yardımın temsili çeki Filistin Vakfı Genel Başkanı Zeki Abdullah İbrahim Ararawi'ye teslim edildi.

 

Görüşme sonunda kısa bir açıklama yapan Umut Kervanı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, hayırseverlerin yaptığı bağışlar için teşekkür edip Filistin halkının haklı mücadelesinin yanında olduklarını, bölgeye yönelik yardımlarının devam edeceğini ve savaşın sonunda Filistin'in zafer elde edeceğine inandıklarını ifade etti. (İLKHA)

Haberin tamamı için linke tıklayınız.